Щеплення

Щеплення – єдиний метод захисту малюка від інфекційних хвороб

Останнім часом багато дискусій ведеться навколо питання доцільності планової імунопрофілактики. Дуже часто з`являються незрозумілі фільми, які не мають наукового підґрунтя і публікації проти щеплень з порадами, так званих, фахівців.
Це спричинило те, що батьки не знають, як правильно себе повести-робити
щеплення чи ні. У багатьох випадках вони відмовляються робити щеплення дітям раннього віку. Це надзвичайно небезпечно, бо саме вони є найчутливішою групою населення.

Проте, профілактична вакцинація досі вважається одним із найбільших досягнень медицини.

Метою проведення щеплень є створення умов несприйнятливості до інфекційних хвороб шляхом їхньої імітації. Для цього в організм малюка вводять ослаблений збудник хвороби. У відповідь на це організм починає виробляти захисні реакції й перемагає штучну хворобу.

Нині наша держава забезпечує вакцинацію проти десяти недуг:

Всі ці щеплення — безкоштовні.

В Україні використовуються саме ті вакцини, які використовує вся Європа.
   Всі закуплені державою вакцини відповідають встановленим в країні вимогам і є безпечними.
   Надзвичайно важливо зробити щеплення вчасно, згідно з національним календарем щеплень.
   Профілактичні щеплення – єдиний надійний засіб профілактики інфекційних захворювань.

Саме завдяки вакцинації в Україні немає спалахів епідемії на хвороби, проти яких проводяться профілактичні щеплення.

КОРИСНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ПІДГОТОВКИ МАЛЮКА ДО ВАКЦИНАЦІЇ

Щоб вакцинація відбулась успішно, батькам потрібно:

1.  Необхідно зробити загальний аналіз крові і сечі, а також отримати дозвіл невропатолога(за потребою) на вакцинацію.

- За наявності у дитини алергічних розладів заздалегідь обговоріть з лікарем схему профілактики загострення алергії.

- Для повноти інформації мамі потрібно спостерігати за дитиною декілька днів до щеплення, звернути увагу на її сон, настрій, апетит, стілець, температуру тіла тощо. Наприклад, якщо протягом цього часу батьки відмічатимуть неспокійний сон, поганий апетит, зміни у випорожненнях свого немовляти, то щеплення слід трохи відстрочити.

- В день запланованої вакцинації не слід вводити нові продукти харчування, а якщо дитина на грудному вигодовуванні, матері потрібно відмовитись від прийому «нових» продуктів.

- Потрібно намагатись обмежити контакт з хворими дітьми, аби запобігти захворюванню на респіраторні інфекції.

- Свою домашню аптечку необхідно поповнити жарознижуючими засобами.

2. Перед виходом з дому

- Якщо у вас є  сертифікат, до якого вносяться зроблені щеплення та медична карта, візьміть іх з собою.
- Обов'язково візьміть з собою улюблену іграшку або пелюшку дитини.

3. Перед самим щепленням

- Переконайтеся спільно з лікарем, що у дитини на момент щеплення немає підвищення температури. Це є єдиним універсальним протипоказанням до проведення щеплення.
- Поцікавтеся у лікаря, від чого і якою саме вакциною сьогодні будуть щепити дитину.
- Не соромтеся задати питання лікарю, якщо у вас є якісь сумніви щодо щеплення.

4. У перші 30 хвилин після щеплення

- Не забудьте і не соромтеся задати ваші питання лікареві. Обов'язково запитайте про те, які і коли реакції на щеплення можуть виникнути і в яких випадках звертатися за медичною допомогою.

- Не поспішайте покинути поліклініку чи медичний центр. Посидьте протягом 20-30 хвилин неподалік від кабінету. По-перше, це допоможе заспокоїтися, по друге - дозволить швидко надати допомогу у разі виникнення негайних алергічних реакцій на щеплення.

Пам`ятайте!

Більшість батьків, відмовляючись від щеплень, мотивують свої дії страхом перед ускладненням вакцинації. Але ми забуваємо, що ця небезпека є мінімальною, особливо в порівнянні з небезпекою самого захворювання.

Робіть щеплення та будьте здорові!

Шановні батьки!

Керуючись Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305, листами Міністерства освіти і науки України від 02.04.2022№1/38350-2 "Про рекомендації для праціників закладів дошкільної освіти  на період  дії  воєного стану в Україні", від 27.07.2022   № 1/8504-22 "Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти в 2022/2023 навчальному році", методичними рекомендаціями "Щодо здійснення освітньої діяльності на період дії правового режиму воєнного стану", "Щодо здійснення заходів захисту вихованців під час освітнього процесу в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуацій", затвердженим наказом Міністрерства освіти і науки України від 02.04.2022 № 1/3645-22," відповідно до наказу Управління освіти Бахмутської міської ради від 01.09.2022 №98 «Про організацію діяльності закладів дошкільної освіти, підпорядкованих Управлінню освіти Бахмутської міської ради, в 2022/2023 навчальному році" в дошкільному навчальному закладі  яслах - садку   № 52 «Райдуга»

з 1 вересня 2023 року у ЗДО розпочато освітній процес за сімейною формою виховання з елементами дистанційної освіти, який триватиме до 31 травня 2024р.

Педагоги закладу працюють з малятами в онлайн (синхронні заняття) та офлайн (асинхронні заняття) режимах  за розкладом занять на  2023/2024 навчальний рік.

Розклад  дистанційних онлайн  (2 заняття на тиждень) та офлайн занять в групах ДНЗ №52 «Райдуга» на 2023/2024

Групи,

дні

01 середня