Як підвищити стресостійкість

Вправи, які допоможуть підвищити стресостійкість

Ці чотири вправи можна виконувати і вдома, і на роботі, якщо маєте вільну хвилинку.

Вправа «Прощавай, поганий настрою»

Візьміть аркуш паперу та кольорові олівці (фломастери, фарби). Розслабленою рукою малюйте лінії, фігури й плями на аркуші, відображаючи кольором ваш настрій. Після того як весь аркуш буде замальований, переверніть його на інший бік і напишіть, не замислюючись, 8—10 слів, які характеризують ваш настрій. Переверніть малюнок, вдивіться в портрет вашого настрою, відтак перечитайте його опис. Після цього розірвіть аркуш — а разом з ним і ваш поганий настрій — на дрібні шматочки, зімніть і викиньте в кошик. Більше у вас немає поганого настрою, а хороший — не змусить себе довго чекати!

Вправа «Порожнистий циліндр»

Встаньте, ноги поставте на ширині плечей, руки витягніть уперед долонями вгору. Підніміться навшпиньки, прогинаючи спину та витягаючи руки вгору й назад. Уявіть, що всередині у вас порожнистий циліндр. Помістіть у нього все, що вас зараз турбує. Потім глибоко вдихніть і видихніть, широко розкривши рот та уявивши, що видихаєте свої страхи, біль, переживання. Після цього стрес ослабне, ви розслабитеся й відчуєте комфорт.

Вправа «Руки»

Сядьте на стілець, трохи витягніть ноги. Руки хай вільно звисають донизу. Уявіть, що енергія втоми «витікає» з кистей у землю. Ось вона струмує від голови до плечей, перетікає по передпліччю, досягає ліктів, прямує до кистей і через кінчики пальців просочується в землю. Ви чітко фізично відчуваєте теплу важкість, що ковзає по ваших руках. Посидьте так 1,5—2 хв, а потім злегка потрясіть кистями, позбавтеся остаточно своєї втоми. Легко встаньте, усміхніться, пройдіться по кабінету. Порадійте наближенню кінця робочого дня.

Вправа «Голова»

Встаньте прямо, вільно розправте плечі, відкиньте голову назад. Намагайтеся відчути, у якій частині голови локалізовано відчуття важкості. Уявіть, що на голові у вас громіздкий головний убір, що тисне на голову в тому місці, де ви відчуваєте важкість. Подумки зніміть цей головний убір і виразно, емоційно киньте його на підлогу. Потрясіть головою, розправте рукою волосся, а потім «киньте» руки вниз, ніби позбавляючись від головного болю.

Як швидко скинути негативні емоції: мініпоради

+ Голосно заспівайте, якщо ви вдома і не заважатимете іншим.

+ Різко встаньте й пройдіться, якщо маєте сили.

+ Схрестіть руки на грудях і постукайте долонями по ключицях, плечах. Це допоможе зібратися, повернути фокус уваги та надасть сили.

+ Занурте руки в холодну воду, якщо маєте таку змогу. Можете й умитися.

+ Швидко й різко напишіть чи намалюйте щось на папері. Цей аркуш можете порвати, спалити абощо. Замалюйте весь аркуш паперу, вмальовуючи туди свої хвилювання. Можете навіть проговорювати, які саме страхи чи проблеми ви зараз малюєте. Відтак зіжмакайте аркуш і викиньте у смітник. Тепер ваші проблеми лежать у смітнику!

Стресових ситуацій ми переживаємо дуже багато. Кожен із нас, відповідно до свого типу стресостійкості, переживає стрес по-різному. Та оскільки уникнути його ми не можемо, то маємо навчитися проживати його з найменшим впливом для здоров’я.

Джерело: https://ezavuch.expertus.com.ua/10005690