Психологічна підтримка дитини. Поради батькам

ЮНІСЕФ

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Демонструйте, що вам небайдуже

Частіше обіймайте і цілуйте своїх дітей; діти мають потребу у відповідному фізичному комфорті й контакті з чоловіками.

Говоріть їм, як багато вони для вас значать.

•   Хваліть їх за виявлені зусилля, особливо, коли їм щось не вдається; навчайте їх, як важливо робити все, що до снаги людини.

Давайте вказівки щодо поведінки

Визначте для своїх дітей правила й переконаєтеся, що вони їм зрозумілі; не говоріть: "Може бути", якщо ви маєте на увазі "ні".

Поясніть свої правила; дітям потрібно розуміти, чому вони мають виконувати їх.

Будьте послідовні у своїх правилах; діти плутаються, коли їм здається, що ви без будь-яких причин змінюєте свою думку.

Використовуйте дієву дисципліну, щоб допомогти  дітям виробити самоконтроль; визначайте межі допустимої поведінки та спонукуйте дітей вірити в себе.

Виявляйте турботу під час спілкування

Коли ваші діти розмовляють із вами, дивіться на них.

Заслужіть довіру дітей, вислуховуючи їх, коли вони приходять до вас зі своєю проблемою. Діти сприйматимуть ваші поради, але навряд чи будуть вислуховувати ваші лекції.

Будьте чесні зі своїми дітьми; визнавайте власні помилки,  вчіть дітей тому, наскільки важливо вміти брати на себе відповідальність і виправляти помилки.

Станьте вихователем своїх дітей

{C}вони можуть одержати недоречні відповіді від сторонніх. Пам’ятайте, що ви – приклад для своїх дітлахів. Вони дивляться на вас, щоб навчитися, як діє відповідальна та зріла доросла людина.

Виконуйте разом з дітьми хатню роботу, нехай вони відчувають задоволення від розуміння того, що вони допомагають вам, і навчайте їх, що чоловіки теж мають свої домашні обов’язки.

Заохочуйте дітей мислити самостійно. Спрямовуйте їх і допомагайте приймати рішення.